manicure japoński

Dowiedz się więcej na temat tej usługi

Manicure japoński nie tylko w znacznym stopniu poprawi wygląd naszych paznokci, ale także ich kondycję.

Sposób wykonania przypomina klasyczny manicure, z tą różnicą, że nie wykorzystujemy lakieru. Efekt lśniących i zdrowych paznokci uzyskujemy przez wtarcie specjalnej pasty bogatej w składniki odżywcze takie jak witaminy A + E, pyłek pszczeli, keratyna, krzemionka z morza japońskiego oraz naniesienie warstwy pudru dla efektu lśniących, perłowych paznokci.
To znakomity wybór dla zwolenników naturalnego wyglądu, potrzebujących mocnej regeneracji i odżywienia paznokci.

Manicure japoński początkowo był stosowany przez XVII-wieczne arystokratki z Kraju Kwitnącej Wiśni. Mimo upływu lat, opracowane metody i dobrane do nich preparaty pozostają niezmienne. Podobnie jak sama idea, by wydobywać naturalne piękno dłoni organicznymi środkami, zamiast ,,dekorować je” nadmiernie.

Rezultat jaki otrzymamy po zabiegu to lśniące, mocne, perłowe paznokcie. Dla lepszego efektu i głębszego odżywienia płytki warto zdecydować się na serię 2-4 zabiegów, wykonywanych w odstępie kilku tygodni.

Zalety

– Przyspieszenie wzrostu paznokcia.
– Efekt zdrowych i lśniących paznokci.
– Widoczny efekt już po jednym zabiegu.
– Regeneracja i odżywienie płytki, zapobieganie rozdwajającym się końcówką.

– Ochrona płytki paznokcia przed uszkodzeniami mechanicznymi, wysoką temperaturą czy wpływem chemii domowej.

Jak przebiega zabieg?

Krok 1. Przygotowanie płytki paznokciach

Podstawą jest pielęgnacja skórek oraz nadanie paznokciom pożądanej długości i kształtu. Po tym możemy zmatowić płytkę paznokcia, aby składniki używanych preparatów mogły wniknąć głębiej.

Krok 2. Wtarcie pasty

W płytkę paznokcia wcieramy zieloną pastę bogatą w składniki odżywcze: witaminy A i E, pyłek pszczeli, kreatynę i krzemionkę z Morza Japońskiego. Ta mieszanka wspaniale zregeneruje nasze paznokcie, wygładzi ich powierzchnię oraz przyspieszy wzrost.

Krok 3. Nałożenie pudru

Płytkę paznokcia zabezpieczamy pudrem, wcieramy go podobnie jak zieloną pastę. Pozwoli nam to na zatrzymanie składników odżywczych na powierzchni paznokcia, uchroni przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz nada pięknego połysku.

Krok 4. Nawilżenie

Zabieg kończymy nawilżeniem skóry dłoni oliwką

Gotowe!

Przeciwwskazania

Manicure japoński to jedna z bezpieczniejszych metod stylizacji paznokci, odpowiednia również dla kobiet w ciąży, jednak istnieją pewne przeciwwskazania:

– Stany zapalne.
– Niegojące się rany.
– Grzybica paznokci.
– Bardzo zniszczone, miękkie, paznokcie.
– Skaleczenia lub rozcięcia w obrębie dłoni.
Zabieg nie jest również zalecany tuż po zdjęciu paznokci hybrydowych lub żelowych, w takim wypadku warto dać czas płytce na regenerację.