manicure męski

Dowiedz się więcej na temat tej usługi

Wypielęgnowane dłonie i paznokcie powoli przestają być domeną jedynie eleganckich kobiet. Troska o swój wygląd i zdrowie jest również szanowane i mile widziane wśród mężczyzn. Co może dodać nam więcej pewności siebie niż dbałość o detale i nienaganny wygląd? (również dłoni).

Manicure to nie tylko szansa na zyskanie estetycznych paznokci, ale również chwila relaksu i wyciszenia, których brakuje nam często na co dzień.

Manicure męski jest świetnym rozwiązaniem na specyficzne problemy z którymi borykają się panowie: łamliwość paznokci, zrogowaciały naskórek, odstające i suche skórki, rozdwajające się paznokcie. Często wynika to z charakteru wykonywanego zawodu lub hobby.

Majsterkowanie, ciężka praca fizyczna, kontakt ze smarami i chemikaliami to czynniki negatywnie wpływające na stan skóry i paznokci, w takich przypadkach manicure powinien być wykonywany regularnie.

Manicure męski zwykle zajmuje znacznie mniej czasu niż metody stylizacji wybierane przez kobiety. Wystarczy poświecić 30 minut w miesiącu, aby cieszyć się efektem zdrowych i estetycznych dłoni.

Zalety

– Nawilżona i elastyczna skóra dłoni.
– Ochrona przed łamaniem paznokci.
– Nienagannie prezentujące się dłonie.
– Utrzymanie czystości, szczególnie pod paznokciami.
– Stylizacja akrylowa pozwala na swobodny wzrost paznokci, ułatwi zapuszczenie ich.

Jak przebiega zabieg?

Krok 1. Skrócenie paznokci

Zabieg rozpoczynamy od dezynfekcji dłoni, a następnie odpowiedniego skrócenia i spiłowania paznokci do pożądanego kształtu.

Krok 2. Pielęgnacja skórek

Skórki moczymy w aromatycznej kąpieli wodnej z dodatkiem mydła. To ułatwi odpowiednie przycięcie lub odsunięcie ich.

Krok 3. Usuwanie przebarwień

Panowie narażeni na kontakt z chemikaliami lub palący papierosy mogą borykać się z przebarwieniami skóry dłoni. Aby je usuną stylistka uzyje specjalistycznych preparatów w płynie.

Krok 4. Wykończenie

Efekt naszej pracy zwieńczy matowe wykończenie i zabezpieczenie płytki przed uszkodzeniami mechanicznymi. W tym celu używamy polerki lub specjalnej odżywki – metoda zostaje dobrana indywidualnie, tak by efekt finalny spełniał oczekiwania klienta.

Gotowe!

Przeciwwskazania

– Aktywne choroby wirusowe.
– Uczulenie na stosowane preparaty.
– Krwawiące rany lub zadrapania w obrębie dłoni.
– Grzybica, drożdżyca lub stany zapalne paznokci.